Pułapka mentalna.

„Wszechświat to pułapka mentalna, będąca wielopoziomowym snem, opierającym się w całości na jednej idei. To co się dzieje na świecie jest wypadkową wszystkich myśli jakie tworzone są w głowach wszystkich ludzi. Matrixem można nazwać stan w którym ludzie nie mają świadomości, że kreują swój świat tym co myślą. Do materializowania myśli potrzebna jest jeszcze wiara i energia, która potrafi tym myślom nadać fizyczny stan. Matrix tworzą ludzie którzy są w nim zagubieni, świadomość tego co ich otacza nie pozwala im uwierzyć w to czego nie widzą. To wszystko co nas otacza to skomplikowane złudzenie. Możesz sobie wyobrazić, że to MY na poziomie duchowym przed wcieleniem stworzyliśmy naszą rzeczywistość by jej doświadczać od wewnątrz?”

Nobody18

Szum.

„Dokładnie tu i teraz jesteś szczęśliwy, ale o tym nie wiesz, ponieważ twoje fałszywe zapatrywania, twój zniekształcony obraz rzeczywistości zamknęły cię w pułapce lęków, niepokojów, przywiązań, konfliktów, poczucia winy; wreszcie w całej gamie ról które odgrywasz, ponieważ tak zostałeś zaprogramowany. Gdybyś potrafił spojrzeć dalej niż sięga to wszystko zrozumiałbyś, że jesteś szczęśliwy, tylko o tym nie wiesz.”

Anthony de Mello

Wygrywa kto nie gra.

„Życie to gra. Paradoksalnie „wygrywa” ten co nie gra, a jest sobą.

Gramy dalej?

Mimikra – przystosowanie ochronne występujące u zwierząt, polegające na upodabnianiu się zwierząt bezbronnych do zwierząt zdolnych do obrony lub upodobnianiu się do siebie różnych gatunków zwierząt zdolnych do obrony poprzez przybranie ich kształtu, barwy, zachowania lub innych właściwości.”

Nobody18

Wstyd za kogoś.

„Masz czasem takie uczucie, że obserwujesz czyjeś zachowanie i wstydzisz się? Jak masz, to wiesz o czym piszę, bo ja właśnie to tak odczuwam. Tak jakbym wtedy walcząc o to wszystko, to nie był ja 😉 Relacja z tego typu kobietą „ZAFSZE” będzie się tak kończyć, bo one są mistrzyniami projekcji i manipulacji. Choćbyś się sfajdał na rzadko to i tak TY będziesz winien, bo wg emocjonalnego dziecka, którym ona naprawdę jest, to w chwili, gdy znudziła jej się zabawka/lalka, a taką właśnie byłeś, to powinieneś wg niej odejść bez słów, albo błagać o zostanie. Wiesz jak wygląda proces odszczepiania przez tego typu kobiety? Nie wiesz? To Ci powiem – zaczyna się od powolnego obrzydzania sytuacji, to zazwyczaj nie działa bo siedzisz non stop na emocjonalnej okrętce, a jakiś jej promil sumienia, a może konformizm, nie pozwala Cię wyjebać na śmietnik ot tak sobie, wobec tego prowokuje sytuacje, w której TY zachowasz się niestosownie, zbluzgasz ją, zaszantażujesz, uderzysz – ona tego potrzebuje jak powietrza, aby zracjonalizować swój wybór przed samą sobą Ostatnia moja relacja tego typu to już było czyste laboratorium i doprowadziło do rozpadu małżeństwa drogiej pani, po czym ja…zamknąłem temat. Czemu to zrobiłem? Z dwóch powodów – pierwszy był taki, że bawił mnie fakt iż ona myślała, że kontroluje relację, wprowadzając element rywalizacji między mnie a męża, a po drugie dlatego, że nie lubię, gdy za kobietami ciągnie się dymiący wianuszek alkoholizujących się fajnych facetów, a tej pani się należało jak żadnej innej. Jej facetowi zrobiłem przysługę życia i tak to do dziś odbieram.”

Nobody18
Themaskator