Kilka definicji.

Betonowy most, na którym spędziłem dziesiątki godzin pokonując jako słoik debiutant prawie 20 lat temu trasę z domu do Matrixa stoi dalej. Ma w sobie pewien niepisany urok szarego betonu. Muszę kiedyś zboczyć z pięknej i najdroższej drogi na świecie i poczuć smak przedwojennego bruku. Może nawet jakaś sesja z poziomu ziemi? Wybrzuszenia na otoczakach nabierają innego kolorytu w porównaniu do współczesnej kostki brukowej. Jaka to różnica? Ano taka, że kostka jest martwa, plastikowa, bezkształtna a otoczak? Żyje…

Znów forum, znów dyskusje, kolejni oszukani przez kobiety i życie…cóż? Każda trauma w życiu to szansa na zmianę. Albo odkrycie i wyjście ze strefy komfortu, albo trzy stu litrowe worki butelek? Bywa różnie, ważne żeby w bilansie było na plus.

Lubię odnosić wiele spraw do Matrixa. Redpill or bluepill? Rozejrzyj się wokół. Co widzisz? Ja błękit , w którym jednak błyska gdzie, niegdzie czerwona lampka. Brawo! Tam jest szansa, na coś więcej niż wegetację. Piszę coś sążnistego od pewnego czasu a zapowiedzi taka jak ta, mają za zadanie zrobić fundament do dalszej dyskusji i nadzieję na rozlewanie się czerwonych lampek w morzu zimnego błękitu…

Blue pill – życiowa droga, którą podążają osoby ulegające wpływom społeczeństwa, będące spolegliwe lub które nie są jeszcze świadome innej możliwości (czyli red pill). Osoby żyjące w błogiej nieświadomości, nie mające pojęcia o zagrożeniach związanych z niewłaściwym podejściem do szeroko rozumianych spraw damsko-męskich a także życie, biznes, otoczenie.

Red Pill – świadomość w jaki sposób bluepill wpływa na społeczeństwo. Widzenie świata takim jakim on jest naprawdę, dostrzeganie prawdy niezależnie od tego jak bolesna i nieprzyjemna ona by nie była.

Rationalization Hamster – wewnętrzny chomik obecny u każdej kobiety. Tendencja do racjonalizowania i rozwiązywania mentalnych konfliktów, których doświadcza i unikania dysonansów poznawczych. Mechanizm, który umożliwia kobietom mówienie jednej rzeczy, a robienie czegoś absolutnie przeciwnego. Niestety często jest spotykany także u mężczyzn, szczególnie tych z kobiecą wersja płci mózgowej.

Cock carousel – seksualna karuzela. Okres w życiu kobiety, w którym może skutecznie i bez najmniejszych problemów wykorzystywać swoją wysoką wartość seksualną (SMV) i maksymalizuje swoje hipergamiczne (patrz niżej) tendencje poprzez uprawianie seksu z jak największą liczbą samców alpha. Najczęściej przypada na okres między 18. a 27. rokiem życia. Koniec karuzeli następuje gdy kobieta uderza w tzw. ścianę (wall).

The Wall – ściana. Moment w życiu kobiety, gdy jej ego i samo-postrzeganie własnej wartości seksualnej (SMV) przekracza jej rzeczywiste SMV. Początek stopniowego spadku atrakcyjności. Zazwyczaj pojawia się jako szok w momencie, gdy zaczyna sobie zdawać sprawę z faktu, że jej władza nad mężczyznami była tymczasowa a jej uroda zaczyna znikać. Najczęściej pierwszą fazą ściany jest wyparcie, a następnie szybka zmiana priorytetów w kierunku znalezienia męża (najczęściej beta providera). Wiele kobiet nawet gdy już zderzy się ze ścianą marnuje kilka następnych lat testując własne SMV z facetami alpha, mając nadzieję, że tak naprawdę wciąż jest atrakcyjna. Kończy się to zazwyczaj jeszcze większą goryczą, ponieważ jej SMV w dalszym ciągu spada i w konsekwencji będzie musiała się zadowolić się facetem o znacznie niższym SMV niż gdyby nie straciła tych kilku lat. Powstaje wtedy syndrom alpha widow – kobiety, która pamięta tych wszystkich wspaniałych mężczyzn, z którymi sypiała i nie jest w stanie pogodzić się z faktem, że już nigdy więcej nie będzie w stanie zdobyć kogoś takiego, co sprawia zazwyczaj, że kobieta staje się zgorzkniała.

Hipergamia – instynktowna żądza kobiet, aby zawsze poszukiwać najlepszego dostępnego alpha male. Oznacza się między innymi wysokim współczynnikiem odrzuceń mężczyzn przez kobiety. Kobieta zawsze testuje mężczyznę (shit tests), aby sprawdzić jego wartość na skali alpha. Hipergamia powoduje, że kobieta nawet jeżeli posiada mężczyznę o wysokiej wartości, w dalszym ciągu szuka innego o jeszcze wyższym statusie i w sytuacji, gdy takiego znajdzie, bez wahania zostawi dla niego obecnego faceta. W sytuacji, gdy mężczyzna obleje zbyt wysoką liczbą testów, którym poddaje go kobieta, zaważy to na jej uczuciach wobec niego i obniży jego wartość w jej oczach. Pozwoli to kobiecie bez wahania i litości przeskoczyć do kolejnego dostępnego faceta (o wyższej wartości).

MGTOW (Men Going Their Own Way) – rosnąca cześć męskiej populacji, która decyduje się odpuścić całkowicie rynek matrymonialny i zająć się wyłącznie sobą, ewentualnie zaliczając w tym czasie wiele chętnych panienek, ale nigdy nie wchodząc z żadną kobietą w związek.

To tyle na dziś…
Entering Matrix.

PS: Wy też czekacie już na biały puch i słońce? Jeszcze chwila…

Rafał Skonecki