AudioVideoShow 2023

Audio Show jak co roku, czyli ludzie eksponują sprzęt za dziesiątki tysięcy złotych a nie potrafią wielokrotnie zapewnić odpowiednich warunków odsłuchowych, dobrania komponentów itp. W takim wypadku nawet kable jak ręka niewiele wniosą, na szczęście było parę perełek imho. Oczywiście dla Kowalskiego warto polecić sprzęt polskiej firmy Taga, Diora bardzo średnio zresztą, czy to jeszcze jest Diora, czy montownia wynalazków? Wrażenia odsłuchowe bardzo średnie, więc albo coś ktoś nie zestawił, albo to bardzo przeciętny sprzęt. Do słuchawek Sennheisera HE-1 za 250k PLN nie udało mi się dotrzeć ale z tych, które były możliwe do odsłuchania najbardziej przypadły mi do gustu Focal Utopia, zresztą tu jestem stały w uczuciach, choć uważam, że 24k PLN za ten sprzęt to przegięcie. 5K dałbym od ręki. 😉

Numer jeden dla mnie jeśli chodzi o odsłuch to głośniki Fyne Audio F1-8 oraz monitory PMC Prodigy 1 oraz z tej samej serii podłogówki Prodigy 5 –  w tej cenie są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Bardzo ciekawe wzornictwo jeśli chodzi o audio pokazała francuska firma AdvanceParis, niestety wrażenia odsłuchowe były wg mnie mocno przeciętne.

Parę linków: 🙂

Fyne Audio F1-8

Taga Harmony

PMC Prodigy 1

AdvanceParis

I na koniec relacja wideo, część dźwięku niestety wycięta ze względu na opsrane prawa autorskie.

pozdrawiam

Rafał

Rafał Skonecki